DUYURULAR

23 Mayıs 2021 tarihinde Pendik Yelken Kulübü’nde yapılması planlanan Sportsboat Trofesi 2. Ayak Yarışı, İstanbul Yelken Kulübü’nde yapılacaktır. Güncellenen yarış  ilanı için tıklayınız.
Trofe yarışlarına ilişkin Güncel kayıt formu ve ilanlar için; tıklayınız.

19 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan “TAYK / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BOĞAZ KUPASI YAT ve SPORTSBOAT YARIŞI” yarış ilanı için tıklayınız.

25 Nisan 2021 tarihinde yapılması planlanan 2. Ayak İstanbul Yelken Kulübü Kupası’nın ileri bir tarihe alınmasına karar verilmiştir… 

28 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan 1. Ayak Kalamış Yelken Kulübü Kupası, sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi nedeniyle 27 Mart 2021 tarihine alınmıştır.

2021 Sportsboat Türkiye Trofesi ilanı yayındadır.

2020 TYF Superpar Sportsboat Kış Trofesi Hakkında Bilgilendirme
2020 Sportsboat Türkiye Trofesi Hakkında Bilgilendirme
20 Eylül 2020 HSSK Kupası Hakkında Duyuru
6 Aralık 2020 Kış Trofesi – 3. Ayak Yarışı Hakkında Duyuru

 

Düzeltilmiş yerleri altı çizilerek belirtilmiş 23.09.2019 tarihli Türkiye Sportsboat Şampiyonası ilanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sportsboat Türkiye Şampiyonası

Türkiye Yelken Federasyonu (“TYF”) ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (“TÜSF”) faaliyet programında yer alan “Sportsboat Türkiye Şampiyonası”, 26-29 Eylül tarihleri arasında Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde Kalamış koyu ve adalar parkurunda düzenlenecek coğrafi ve şamandıra yarışları ile gerçekleşecek.

Her geçen sezon tekne sayısı ve rekabetin artarak devam ettiği Sportsboat sınıfında Türkiye’nin EN İYİLERİ belli olacak. Sportsboat Trofesi 2019’un da en önemli ayağı olan bu etapta, Türkiye Şampiyonluğu’na aday pek çok iddalı ekip bulunuyor.

Üniversite takımları tarafında da durum farklı değil! Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yelken takımları, “EN İYİ” olabilmek için üç gün boyunca kıyasıya mücadele edecek.

Bir tarafta denizde kurulacak parkurlar ve gerçekleşecek yarışların sorunsuz, centilmence ve adil geçmesi, diğer taraftan da kara operasyonlarının problemsiz idaresi, Sportsboat Komitesi’nin en büyük önceliği. Bir süre önce yeni üyelerin katılması ile kurulan Sportsboat Organizasyon Komitesi, bu amaçla çalışmalarına çoktan başladı, bu günlerde son rötuşların yapıldığını takip ediyoruz. Rekabetin oldukça yüksek olacağını beklediğimiz bu yarışlarda, destekçilerimizin sayesinde yiyecek-içecek ikramları, dereceye girecek ekiplere verilecek ödüller ve çekilişle belirlenecek talihli ekiplere verilecek ödüller de hazır, sahiplerini bekliyor.

Gelelim detaylara;

Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan Kalamış Yelken Kulübü’nün samimi ortamında, yarış sabahları start öncesinde ve yarış dönüşlerinde sporcuları çeşitli ikramlar yapılacak,

Destekçi firmaların sayesinde dereceye girecek ekiplere, etkinliğin anısına birbirinden keyifli hediyeler hazırlandı,

3 gün boyunca gerçekleşecek 1 coğrafi yarış ve 6 adet şamandıra yarışında elde edilecek puanlarda ilk 10 sıraya giren ekipler arasında gerçekleşecek “Madalya Yarışı”, Türkiye’nin EN İYİSİ’nin belirleneceği, ekiplerin parkurda kozlarını paylaşacağı etap olacak.

Sportsboat Trofesi 2019’un Türkiye Şampiyonası’nı bünyesinde barındıran bu ayağının bir diğer önemli özelliği ise; 29 Eylül Pazar günü gerçekleşecek coğrafi yarışın, 1898 yılında Türk Yatçılık tarihinde Faik Bey tarafından Afacan adlı yat ile kazanılan ilk kupanın anısına düzenlenecek ve Faik Bey’in bu etapta yeniden hayat bulacak olması. Ayrıca ödüllendirilecek olan bu yarışta, şampiyonluğu elde eden ekip Faik Bey’in orijinal kupasını da kaldıracak.

Şampiyonanın planladığı yarış takvimi ise şöyle;

26 Eylül Perşembe          : Kayıt

27 Eylül Cuma                   : 3 adet şamandıra yarışı

28 Eylül Cumartesi          : 3 adet şamandıra yarışı

29 Eylül Pazar                    : 1 adet coğrafi yarış ve madalya yarışı

3 gün boyunca gerçekleşecek mücadelelerin görselleri #sportsboattrofesi2019 #sportsboatturkiyesampiyonasi2019 #izleyendegilyasayanol, izleyendegilyarisanol hashtag’leri sosyal medya üzerinden ve www.sportsboatyurkiye.org internet sitesi ve facebook hesapları üzerinden takip edilebilir.

Yarışlar Kalamış Yelken Kulübü terası, İstanbul Yelken Kulübü terası, Moda Deniz Kulübü ve Moda Burnu’ndan rahatlıkla izlenebilir.

Türkiye Şampiyonası’nda bizlerle birlikte olacak değerli destekçilerimize The Marmara Hotels, Olimpic Sails, Sportworks, Kaya Ropes, Eker Süt ve Süt Ürünleri, Mondegreen, Team Sail & Wind, Ergun Elektrik, Admiral Marine Equipments, Uniq2Go, FormAssist, Hunerthebrand, Optinew, Nokta Denizcilik, Motor Boat&Yachting Dergisi, Troy Apple, Alpet Marine ve Missoiscarf’a sonsuz teşekkürlerimizle!

Tüm yelken severleri “izleyen değil, yarışan olmaları” için parkura ve Kalamış Yelken Kulübü’ne bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Sportsboat Organizasyon Komitesi Adına,
Saruhan ÇINAY & Kayıhan HASIRCI

 

Türkiye Sportsboat 2019 Trofesi’nde finale doğru…

Türkiye Yelken Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan Sportsboat Trofesi 2019’un 7.ayak yarışları ile Türkiye Üniversitelerarası Sportsboat Trofesi’nin 3. ayak yarışları 1 Eylül Pazar günü Heybeliada Su Sporları Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşti.

Planlandığı gibi, Burgazada ile Heybeliada arasındaki kanalda oluşturulan orsa-pupa şamandıra parkurunda, Başhakem Somer BÜYÜKAKKUŞ’un 13:25’te çalan uyarı işaretinden itibaren kuzey-kuzeydoğu yönünden esen ve zaman zaman hızını 20 Knots’lara yükselten sert rüzgarın da etkisi ile temposunu hiç kaybetmeyen 3 yarışlık bir mücadele izledik.

Sportsboat Trofesi 2019; Heybeliada etabı ile yavaş yavaş sona yaklaşırken, bu etap da dahil; 27-29 Eylül arasında gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası ve 13 Ekim tarihinde düzenlenecek final yarışında alınacak her puanın Trofe Şampiyonluğu yolunda altın değerinde olduğunun bilinciyle, özellikle son 1 dakika uyarısı verildiğinde start sırasındaki rekabetin etkisi ile zaman zaman yaşanan gerginlikler ve start hattındaki ufak temaslar ile starttan finish çizgisini geçene kadar süren borda bordaya mücadele ekiplerin yarışa ne kadar motive olduğunu gösteriyordu.

Kuvvetli rüzgarın etkisi ile broach’a giren tekneler ile malzeme/ekipman problemi yaşayarak yarıştan çekilen ekipler izleyenlere heyecanlı anlar yaşatırken, ekiplerde ciddi bir sakatlanma yaşanmaması bizleri sevindirdi.

Yarışların tamamlanmasının ardından ev sahibi Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde düzenlenen kupa töreninde dereceye giren ve podyumda kupa ve madalyalarını alan ekipler ise şöyle oldu:

Genel Klasman (overall) sıralaması:

 1. J70 – Nimbus, Heybeliada Su Sporları Kulübü / Saruhan ÇINAY,
 2. Farr25 – Orient XS, Zeynep ATABAY / Arif GÜRDENLİ
 3. J70 – Ada Jr. / Hasan Utku ÇETİNER

Division A sıralaması:

 1. Cheese 6,5 – Kalamış Yelken Kulübü / Mehmet DİNÇAY
 2. Platu 25 OD – PYK 2 – Pendik Yelken Kulübü / Emin YAŞA
 3. Platu 25 OD – Mascot – Yeditepe Üniversitesi / Alp GÜÇER

Üniversitelerarası sıralama:

 1. Platu 25 OD – Mascot – Yeditepe Üniversitesi / Alp GÜÇER
 2. Platu 25 OD – Fenerbahçe 5 – Boğaziçi Üniversitesi / Ece Göksu GÖK
 3. Platu 25 OD – Poseidon Yelken 2 – Acıbadem Üniversitesi / Berk OTUÇ

3 ve üzeri benzer tekneler arasındaki mücadelenin kazananları ise:

Farr25 OD kategorisi      : Orient XS, Zeynep ATABAY / Arif GÜRDENLİ,

J70 OD kategorisi             : Nimbus, Heybeliada Su Sporları Kulübü / Saruhan ÇINAY

Platu 25 OD kategorisi   : Mascot, Yeditepe Üniversitesi / Alp GÜÇER

27-28-29 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası için Kalamış Yelken Kulübü’nde buluşmak üzere,

Saygılarımızla

Sportsboat Organizasyon Komitesi adına Kayıhan Hasırcı

 

Hyere’s Series SB20 Onedesign’da Bir Türk Takımı

Ergün Elektrik sponsorluğunda Sportsboat Türkiye Trofesinde yarışan Ergünelektrikracing takımından güzel haberler var, kendilerindenaldığımız bilgileri aynen aktaralım;

“23 -25 mayıs tarihleri arasında Fransa Hyere’s de düzenlenen sezon hazırlık yarışı olan “Hyere’s Series SB20 Onedesign” yarışlarında yeni aldığımız teknemiz ile katıldık. Ekibimizin skipperliğini Güray Zünbül üstlenirken, trimini Levent Çelebi, baş adamlığını Burak Halaç yaptı. Ekibimizin diğer üyeleri Sinem Ergün ve Gözde Kara takvimleri uygun olmadığı için katılamadı.

İlk gün güney doğudan esen 15-20 knot rüzgar ve 1-1,5 metre dalga boyu olan deniz şartlarında 60 dakikalık 3 yarış düzenlendi. İlk defa bir arada bindiğimiz SB20 teknemiz ile ilk yarış sonundaki performansımız, gelecek yarışlar adına bizleri oldukça motive etti. Günün diğer yarışlarında yaşadığımız teknik problemden ötürü, karaya dönmek zorunda kaldığımız için genel sonuçlarda atamadığımız dnf puanlarımız oldu.
İkinci gün yine güneydoğudan esen 10-15 knot arası rüzgarda üç yarış düzenlendi. Genel olarak startlarımız, tekne süratimiz ve taktiğimiz ile yarışın içerisinde kalmayı başardık. Diğer ekipler in dikkatini çekmeyi bildik.

Üçüncü ve son gün, kuzeyden esen 5-10 knot şiddetinde yaklaşık 30 derece dönen rüzgarda iki yarış düzenlendi. Özellikle ilk yarış, ekipler birbirine çok yakındı. Şamandıra dönüşlerindeki en ufak hata ile bir anda 5 tekneye geçiliyor veya doğru hamle ile 5 tekne öne geçebiliyordunuz. Özellikle son yarıştaki performansımız, gelecek adına bizleri oldukça motive edici oldu. Yarış boyunca ilk 5 içerisinde kıyasıya mücadele vardı.
Genel olarak organizasyon başarılı olsa da, son gün zaman olmasına rağmen 3. Yarışın yapılmaması bir çok ekipte hayal kırıklığı yaşatmıştı. Hem yarışmaya olan istek, hem 2 atmaya gidecek olması belki de en çok bizleri mağdur etti.

15 ekibin katıldığı yarışlarda SB20 sınıfında geçmiş yollarda Dünya Şampiyonu olmuş 3 ekip, American’s cup yarışçıları vardı. Bizlerin acemiliği, malzemeye ve tekneye karşı olan yabancılığımız, diğer ekiplere kıyasla var olan malzeme kalite farklarımızı göz önünde bulundurduğumuzda, başta ülkemizi, Türk yelkenciliğini, sponsorlarımız Ergün Elektrik, Formassistapp ve HDİ sigortayı; ekibimiz olarak Şanına ve adına yakışır şekilde, başarıyla temsil ettiğimiz için çok mutluyuz. Yıl içerisindeki diğer uluslararası SB20 “onedesign” yarışlarında çok daha iyi başarılar alacağımıza olan inancımız tamdır.
Herkese tavsiyemiz, “izleyen değil, yarışan olun”…”

 

Milli Mücadele’nin 100. Yılında Ata’mızı Andık

Türkiye Yelken Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan Sportsboat Trofesi 2019’un 3. ayak yarışları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlattığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Türk Deniz Kuvvetleri’nin göz bebeği Deniz Harp Okulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ORC sertifikasının zorunlu olduğu ve 28 teknenin kayıt verdiği Sportsboat Trofesi’nin 3. Ayak yarışlarında ev sahibi Deniz Harp Okulu J80 tipi 7 tekne ile katıldı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Arası Sportsboat Trofesi’ne de puan veren bu yarışların ilk start saati 11:55 olup, gün içinde 3 şamandıra yarışı yapılmasının planlandığı Sportsboat Komitesi tarafından yayınlanan yarış ilanında duyurulmuştu.

Son birkaç haftadır hasret kaldığımız rüzgar maalesef bu hafta sonu da esmedi. Denizden start vermek üzere tekne ile açılan Hakem Komitesi, sürekli yön ve şiddet değiştiren rüzgar nedeni ile oldukça zor anlar yaşadı. Saatler 11:55’e yaklaşırken gerek yön gerekse şiddet bakımından stabil hale gelmeyen rüzgar nedeni baş hakem Ahmet Atacan’ın kararı ile tehir bayrağını toka etmeye karar verdi ve filo için bekleyiş başladı. Bir taraftan komite teknesinden, diğer taraftan parkur botlarından sürekli yapılan rüzgar ölçümlerinde rüzgar hızı en fazla 3-4 knots veriyordu. Rüzgar yönü dikkate alınarak atılan şamandıralar ile sosis rota parkuru tamamlandığında, rüzgar ölçerlerin ibresi 0 knots göstermekteydi. Yükselen güneş ve artan sıcaklık nedeni ile filonun karada beklemesi kararı alındı ve tehir bayrağı altına toka edilen “Halat” ile birlikte filoya telsiz ile anons geçildi.

Tekneler limanın yolunu tuttuğu sırada, sahile yakın lokal bir rüzgar olduğunu fark eden Hakem Komitesi, İTÜ önüne gerçekleşmekte olan optimist yarışlarını da dikkate alarak parkurun kıyıya daha yakın bir yere taşınmasını değerlendirmeye başladı. Rüzgarın nispeten belirli bir yönden esmeye başlaması ile birlikte kurulmuş olan parkur yeni lokasyonuna çekilirken, karaya yönlendirilen tekneler yeniden parkura davet edildi.

Saatler 14:00’e yaklaşırken çalan düdük ile tehir bayrağı arya edildi ve start hazırlıklarına başlandı.

1 dakika kala yarışan teknelerin start hattındaki kıyasıya rekabeti izlemeye değerdi. Bir taraftan fodepar olmamak, diğer taraftan avantajını kaybetmemek için start hattındaki tekneler arasındaki tansiyon oldukça yükselmişti. Çalan düdük ile hafif şiddetli rüzgarda avantaj elde etmeye çalışan ekipler adeta birbirini ezdi. Borda bordaya bir start ardından, mücadele parkura taşındı. 

Arif Gürdenli dümenciliğinde yarışan Orient Xs ekibi 3,2 deniz millik parkuru 52dk 13sn’de tamamladığında, gözler kural gereği 30 dk içinde tamamlanması gereken finishler için parkurdaki ekiplere ve hakemlerin kronometrelerine çevrildi. İlk finish ardından hızını iyice kaybeden rüzgar nedeni ile, start eden 28 tekneden sadece 9 tanesi finish hattını kesebildi.

İlk yarışta ilk 3 sırayı alan tekne/ekipler:

 1. TUR 1125 / Farr 25 – Orient Xs (Zeynep Atabay – Arif Gürdenli) – 52:13
 2. TUR 2501 / Farr 25 – Troy One Design (Şükrü Sanus) – 52:23
 3. TUR 1698 / Platu 25 – Mascot (Yeditepe Üniversitesi) – 01:01:01

Saatler 15:30’u gösterdiğinde çalan 2.start düdüğü ile start alan tekneler, ara ara tazeleyen rüzgarın da etkisi ile daha tempolu bir parkur mücadelesi izledik. Oldukça yüksek tansiyonlu ilk startı aratmayan bir ikinci start ile birlikte parkura giren tekneler arasındaki gerek orsa seyirleri gerekse şamandıra dönüş ve balon becerileri kadar, parkurda izledikleri taktikler de belirleyici oldu.    

İkinci yarışta ilk 3 sırayı alan tekne/ekipler ise:

 1. TUR 1125 / Farr 25 One Design – Orient Xs (Zeynep Atabay – Arif Gürdenli) – 43:58
 2. TUR 2501 / Farr 25 One Design – Troy One Design (Şükrü Sanus) – 46:10
 3. TUR 4440 / Farr 25 One Design – Adios (Hulki Özcan) – 52:48

İlk yarışta olduğu gibi, ilk finish ardından 30dk’lık finish süresi çalışmaya başladı. Sürenin tamamlanmasına saniyeler kala tazeleyen rüzgarın da etkisi ile finish hattına yakın tekneler de hattı geçerken, yarışı tamamlayan tekne sayısı 21’e ulaştı.

Tamamlanan 2 yarış sonunda, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal ve komuta kademesinin de hazır bulunduğu kupa töreninde podyuma sıralaması da şöyle oluştu:

TÜSF Üniversiteler Arası Sportsboat Trofesi sonuçları:

 1. Yeditepe Üniversitesi Yelken Takımı / Mascot
 2. Bilgi Üniversitesi Yelken Takımı / Vira Yelken
 3. MSÜ Deniz Harp Okulu / Denizkızı 17

Sportsboat Grup sonuçları:

 1. Yeditepe Üniversitesi Yelken Takımı / Mascot
 2. Bilgi Üniversitesi Yelken Takımı / Vira Yelken
 3. MSÜ Deniz Harp Okulu / Deniz Kızı 17

Türkiye Sportsboat Trofesi 2019 sonuçları :

 1. Orient Xs (Zeynep Atabay / Arif Gürdenli)
 2. Troy One Design (Şükrü Sanus)
 3. Yeditepe Üniversitesi Yelken Takımı / Mascot

İlave olarak; 3 tekne ve üzeri sınıf bazında birincilikler ise:

Farr25 tipi tekneler            : Orient Xs (Zeynep Atabay / Arif Gürdenli)

Platu 25 tipi tekneler         : Yeditepe Üniversitesi Yelken Takımı / Mascot

J80 tipi tekneler                  : MSÜ Deniz Harp Okulu / Deniz Kızı 17

Kupa töreni sonunda kısa bir konuşma yapan DHO Komutanı Tuğ Amiral Yalçın Payal, Milli Mücadelemizin 100 yıl önce denizden başlatıldığına vurgu yaparak, herkesi “Mavi Vatan”a sahip çıkmaya davet etti.

Yarışlara katılan ve derece alan tüm ekipleri tebrik eder, gelecek ayak yarışlarında da başarılarının devamını dileriz.

 

İstanbul, 20/09/2019
Kayıhan Hasırcı
Türkiye Sportsboat Organizasyon Komitesi Üyesi

SPORTSBOAT TROFESİ TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR

Türkiye Yelken Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan Sportsboat Trofesi 2. Ayak Yarışları, Pendik Yelken Kulübü ve Marinturk Marina ev sahipliğinde gerçekleşti.

Hatırlanacağı üzere, Trofe’nin ilk ayak yarışları Kalamış Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde organize edilmiş, üniversite takımları da dahil 36 teknenin start hattında hazır olduğu yarışlar, yetersiz hava şartları nedeni ile abandone edilmişti.

21 Nisan Pazar günü gerçekleşen yarışlarda, Sportsboat Komitesi’nin kullandığı #izleyendeğilyarışanol sloganının yanı sıra, #rüzgarkupadanesiyor sloganı, yıldız-poyraz yönden esen 6-14 knots’lık rüzgar kuvveti ile hayat buldu.

Üniversite takımlarının programında yer almayan Sportsboat Trofesi 2. Ayak Yarışlarında 23 tekne start hattındaydı. Planlanan start saati her ne kadar 12:25 olarak belirlenmiş olsa da, rüzgarın yön değiştirmesi nedeni ile Yarış Komitesi tarafından ilk start düdüğü 13:30’da çalındı.

Pendik Yelken Kulübü önünde oluşturulan 3,6 deniz mili uzunluğundaki sosis rotada tüm tekneler bir arada start aldı. Parkurdaki teknelerin birbirine yakın ratingleri ve ekiplerin uzun zamandan beri beklediği rüzgarı bulması ile borda bordaya mücadele edilen yarışlar gerçekleşti.

Yarışlar sırasında zaman zaman yönünü ve şiddetini değiştiren rüzgar, özellikle ani bindiren sağanaklarda ekiplere zor anlar yaşatsa da, her biri yaklaşık 45 dakika süren 3 yarış herhangi bir kaza ve sorun yaşanmadan tamamlandı.

2019 sezonunda Sportsboat filosuna katılan yeni ekipler ile rekabetin üst seviyeye çıktığı ve ekiplerin birbirlerinin performanslarını yakından takip ettiği gözlendi.

FARR25 tipi tekneler arasına Orient Xs’in katılımı ile adet 3’e çıkarken, ilk ayak yarışlarında filodaki tek J70 olan Nimbus/Heybeliada Su Sporları Kulübü’ne ikinci ayakta Asteriks Jr. İle Ergün Elektrik Yelken Takımı rakip oldu. 2018 sezonunda başarılı performans sergileyen SB20’lerin ve Deniz Harp Okulu’nun  J80’lerin performansı da, trofenin ilerleyen yarışlarında rekabetin daha da üst seviyelere çıkacağının göstergesi oldu. 2019 sezonunda sayıları artan Platu 25 ekiplerinin kendi aralarındaki mücadelesi de izlemeye değerdi. Filoya 2019 sezonunda katılan ve filodaki tek Melges 24 sınıfı tekne olan Blue Jr/KHAS Yelken‘in de performansı merak edilenler arasındaydı.

2019 sezonuna, ekibini koruyan tekneler ile yeni ekip oluşturan teknelerin yer aldığı, genç ekipler ile tecrübeli ekiplerin kıyasıya mücadelesi ile gerçekleşen 3 yarış sonunda kürsü gören ekipler ise:

Genel klasmanda:

 1. One Design – Troy / Şükrü Sanus (FARR25),
 2. Nimbus / Heybeliada Su Sporları Kulübü – Saruhan Çınay (J70),
 3. Asterisk Jr – Ergün Elektrik Yelken Takımı – Güray Sünbül (J70),

Division B kategorisinde:

 1. Denizkızı 17 / Deniz Harp Okulu – Murat Yavuzcan (J80),
 2. KYK 1 – Doğal Tutku / Kalamış Yelken Kulübü – Mehmet Dinçay (Cheese 6,5),
 3. Denizkızı 11 / Deniz Harp Okulu – Ramazan Erkmen (J80)

Pendik Yelken Kulübü’nin ev sahipliğinde, Marinturk Marina sponsorluğunda düzenlenen ödül töreninde, ekiplere çeşitli ikramlar yapılırken, dereceye giren ekipler kupaları ve sponsorlar tarafından verilen ödüller ile buluştu. Marinturk Marina ilk üç sıradaki tekneye konaklama hediye ederken, Seajet’de  her grubun 1.’sine hediye çeki armağan etti.

2019 TYF TÜRKİYE SPORTSBOAT TROFESİ İLANI için tıklayınız.

11.03.2014
Ölçümler için 7 Nisan yarışına kadar son randevu tarihleri;
23-24 Mart ve 30-31 Mart’tır. Günde 4 teknenin ölçümü tamamlanabilmektedir. Bu tarihlerde ölçüm yaptırabilmek için randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemini tamamladıktan sonra yapılması gerekenler için tıklayınız…

23 Aralık 2018 tarihinde Sportsboat Sınıfı 2018 Değerlendirme, 2019 Planlama ve Tekne Sahipleri Toplantısı gerçekleştirildi.

22 Aralık 2018 tarihinde Yeditepe Üniversitesi‘nde TÜSF (Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ) ve TYF ve Sportsboat Komitesi tarafından, “Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Yeditepe Üniversitesinde “Kayıhan Hasırcı – Üniversitelerarası Sportsboat Trofesi Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.

Toplantıda
14 Ekim Kalamış Yelken Kulübü Sportsboat Yarışları ödül töreni ve
Türkiye Yelken Federasyonu Sportsboat Trofesi Grup Ödülleri töreni gerçekleştirildi.

14 Ekim Kalamış Yelken Kulübü Sportsboat Yarışları
Overall
1. Heybeliada Su Sporları Kulübü,
2. Troy/One Desıgn,
3. Albatros –Gökova Yelken Kulübü
Grup
1. Kalamış Yelken Kulübü,
2. Fenerbahçe Yelken Kulübü,
3. Karya Yelken

Türkiye Yelken Federasyonu Sportsboat Trofesi Grup Ödülleri
Grup
1. Kalamış Yelken Kulübü,
2. Karya Yelken,
3. Bilgi Üniversitesi Yelken Takımı

Share this Page