SPORTSBOAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÖDÜL LİSTESİ

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIŞ SONUÇLARI

Düzeltilmiş kısımlarının altı çizilmiş 23.09.2019 tarihli Türkiye Sportsboat Şampiyonası ilanına sayfanın altındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sportsboat Türkiye Şampiyonası

Türkiye Yelken Federasyonu (“TYF”) ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (“TÜSF”) faaliyet programında yer alan “Sportsboat Türkiye Şampiyonası”, 26-29 Eylül tarihleri arasında Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde Kalamış koyu ve adalar parkurunda düzenlenecek coğrafi ve şamandıra yarışları ile gerçekleşe

Her geçen sezon tekne sayısı ve rekabetin artarak devam ettiği Sportsboat sınıfında Türkiye’nin EN İYİLERİ belli olacak. Sportsboat Trofesi 2019’un da en önemli ayağı olan bu etapta, Türkiye Şampiyonluğu’na aday pek çok iddalı ekip bulunuyor.

Üniversite takımları tarafında da durum farklı değil! Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yelken takımları, “EN İYİ” olabilmek için üç gün boyunca kıyasıya mücadele edecek.

Bir tarafta denizde kurulacak parkurlar ve gerçekleşecek yarışların sorunsuz, centilmence ve adil geçmesi, diğer taraftan da kara operasyonlarının problemsiz idaresi, Sportsboat Komitesi’nin en büyük önceliği. Bir süre önce yeni üyelerin katılması ile kurulan Sportsboat Organizasyon Komitesi, bu amaçla çalışmalarına çoktan başladı, bu günlerde son rötuşların yapıldığını takip ediyoruz. Rekabetin oldukça yüksek olacağını beklediğimiz bu yarışlarda, destekçilerimizin sayesinde yiyecek-içecek ikramları, dereceye girecek ekiplere verilecek ödüller ve çekilişle belirlenecek talihli ekiplere verilecek ödüller de hazır, sahiplerini bekliyor.

Gelelim detaylara;

Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olan Kalamış Yelken Kulübü’nün samimi ortamında, yarış sabahları start öncesinde ve yarış dönüşlerinde sporcuları çeşitli ikramlar yapılacak,

Destekçi firmaların sayesinde dereceye girecek ekiplere, etkinliğin anısına birbirinden keyifli hediyeler hazırlandı,

3 gün boyunca gerçekleşecek 1 coğrafi yarış ve 6 adet şamandıra yarışında elde edilecek puanlarda ilk 10 sıraya giren ekipler arasında gerçekleşecek “Madalya Yarışı”, Türkiye’nin EN İYİSİ’nin belirleneceği, ekiplerin parkurda kozlarını paylaşacağı etap olacak.

Sportsboat Trofesi 2019’un Türkiye Şampiyonası’nı bünyesinde barındıran bu ayağının bir diğer önemli özelliği ise; 29 Eylül Pazar günü gerçekleşecek coğrafi yarışın, 1898 yılında Türk Yatçılık tarihinde Faik Bey tarafından Afacan adlı yat ile kazanılan ilk kupanın anısına düzenlenecek ve Faik Bey’in bu etapta yeniden hayat bulacak olması. Ayrıca ödüllendirilecek olan bu yarışta, şampiyonluğu elde eden ekip Faik Bey’in orijinal kupasını da kaldıracak.

Şampiyonanın planladığı yarış takvimi ise şöyle;

26 Eylül Perşembe          : Kayıt

27 Eylül Cuma                   : 3 adet şamandıra yarışı

28 Eylül Cumartesi          : 3 adet şamandıra yarışı

29 Eylül Pazar                    : 1 adet coğrafi yarış ve madalya yarışı

3 gün boyunca gerçekleşecek mücadelelerin görselleri #sportsboattrofesi2019 #sportsboatturkiyesampiyonasi2019 #izleyendegilyasayanol, izleyendegilyarisanol hashtag’leri sosyal medya üzerinden ve www.sportsboatyurkiye.org internet sitesi ve facebook hesapları üzerinden takip edilebilir.

Yarışlar Kalamış Yelken Kulübü terası, İstanbul Yelken Kulübü terası, Moda Deniz Kulübü ve Moda Burnu’ndan rahatlıkla izlenebilir.

Türkiye Şampiyonası’nda bizlerle birlikte olacak değerli destekçilerimize The Marmara Hotels, Olimpic Sails, Alpet Marine, Sportworks, Kaya Ropes, Eker Süt ve Süt Ürünleri, Mondegreen, Admiral Marine Equipments, Team Sail & Wind, Ergun Elektrik, , Uniq2Go, FormAssist, Hunerthebrand, Optinew, Nokta Denizcilik, Motor Boat&Yachting Dergisi, Troy Apple ve Missoiscarf’a sonsuz teşekkürlerimizle!

Tüm yelken severleri “izleyen değil, yarışan olmaları” için parkura ve Kalamış Yelken Kulübü’ne bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Sportsboat Organizasyon Komitesi Adına,
Saruhan ÇINAY & Kayıhan HASIRCI


Türkiye Şampiyonası Düzeltilmiş Yarış İlanı için tıklayınız…

EK TALİMAT 1

DESTEK VEREN MARKALARIMIZI görmek için tıklayınız…

Share this Page